OGŁOSZENIE

Drodzy rodzice, od przyszłego tygodnia będą Państwo mieli możliwość podpisania umowy o świadczeniu usług przedszkolnych. Pani Dyrektor będzie osobiście umawiała się z Państwem.

Czytaj więcej

ZAJĘCIA ONLINE

Drodzy rodzice, na facebooku przedszkola nauczycielki codziennie dodają zajęcia online dla dzieci. Znajdą tam Państwo propozycje zabaw, zadań, piosenek itp. Serdecznie zapraszamy na naszego facebooka; wystarczy kliknąć TUTAJ Pozdrawiamy!

Czytaj więcej

Informacja o rekrutacji do Szkoły Muzycznej

Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczęła rekrutację na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego. Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do zgorzeleckiej…

Czytaj więcej

Wizyta Pani listonosz [GALERIA]

11 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani listonosz, która opowiedziała nam o swojej pracy. Zaproszony gość pokazał przedszkolakom różne rodzaje listów oraz paczek. Dzieci miały również okazję przymierzyć torbę z listami.

Czytaj więcej

Dzień Kobiet [GALERIA]

6 marca w naszym przedszkolu grupa maluszków oraz starszaków świętowała Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały korony oraz upominki od chłopców. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, tańców oraz poczęstunku 😀 Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Czytanie na dywanie [GALERIA]

Pod koniec ferii, czyli 21 lutego w naszym przedszkolu odbyło się czytanie na dywanie. Pierwszym rodzicem, który zawitał do naszego przedszkola w ramach czytania bajek lub wierszy była mama Maksymiliana. Gościła u nas już po raz drugi. Tym razem przeczytała dzieciom dwa wiersze pt. ,,Rzepka” oraz ,,Abecadło” Juliana Tuwima. Dzieci mogły wcielić się w role…

Czytaj więcej

Urodziny Laury [GALERIA]

W czasie ferii grupa maluszków oraz starszaków świętowała urodziny Laury. Jeszcze raz życzymy Tobie dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń 😀 Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Warsztaty z klockami Linden [GALERIA]

Na początku lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z klockami Linden. Drewniane klocki Linden wspomagają odkrywczą naturę dzieci na każdym etapie dorastania, co więcej inspirują do samodzielnego myślenia twórczego. Do produkcji klocków wykorzystywane jest drewno lipowe –  stosowane w dendroterapii, emituje bowiem subtelną energię, która kojąco wpływa na ludzki organizm.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka [GALERIA]

31 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki, wiersze oraz tańce. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia 🙂

Czytaj więcej

Urodziny Nadii [GALERIA]

24 stycznia grupa maluszków świętowała 4 urodziny Nadii 🙂 Życzymy Ci Nadia dużo uśmiechu, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń 😀   Zapraszamy do obejrzenia galerii z tej uroczystości.

Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielem Schroniska w Dłużynie Górnej [GALERIA]

W naszym przedszkolu organizowana była zbiórka dla schroniska w Dłużynie Górnej. W związku z tym zaprosiliśmy do nas Panią kierownik schroniska oraz jej pieska, którym przekazaliśmy dary. Dzieci  opowiadały o swoich zwierzątkach, dowiedziały się jak schronisko dba o swoich mieszkańców, a także nauczyły się jak reagować w sytuacji, gdy zbliża się do nas nieznany pies.…

Czytaj więcej

Urodziny Wojtka [GALERIA]

8 stycznia Wojtek z grupy „Tygrysków” obchodził swoje 5 urodziny. „Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin Wszystko co piękne i wymarzone Niech w Twym życiu będzie spełnione. Niech życie słodko płynie, a wszystko, co złe niech szybko minie.”

Czytaj więcej

Urodziny Zuzi [GALERIA]

10 grudnia grupa starszaków świętowała 5 urodziny Zuzi. Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki.

Czytaj więcej

Mikołajki [GALERIA]

6 grudnia do naszego przedszkola prosto z Laponii przybył niezwykły gość – Święty Mikołaj! Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się tego spotkania. Mikołaj obdarował wszystkich pięknymi prezentami. Przedszkolaki w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

,,Świąteczne podróże małe i duże” Filharmonia [GALERIA]

Wraz z początkiem grudnia mieliśmy okazję wysłuchać audycji umuzykalniającej pt.,,Świąteczne podróże małe i duże”. Filharmonia Dolnośląska zaprezentowała nam wiele pięknych świątecznych piosenek oraz kolęd. Przedszkolaki zostały także zaproszone na środek sali, aby zagrać na instrumentach do jednej z piosenek. Poniżej galeria zdjęć z koncertu. 🙂

Czytaj więcej

Urodziny Hani [GALERIA]

W środę (27 listopada) świętowaliśmy urodziny Hani z grupy ,,Tygrysków”. „Świeczki się na torcie mienią, obok wiśnie się czerwienią, cudnie pachnie czekolada, skrzy się w szklankach lemoniada, baloniki wiszą w górze, klaun oklasków zbiera burzę, a to wszystko z tej przyczyny, że masz dzisiaj urodziny!”

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia [GALERIA]

W poniedziałek (25 listopada) grupa ,,Krasnoludków” oraz ,,Tygrysków” obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Przedszkolaki liczyły, bawiły się oraz tańczyły wspólnie z misiami. Dzieci wykonały również prace plastyczną, a później spróbowały ulubionego przysmaku niedźwiadków, czyli miodu 🙂

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka [GALERIA]

20 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue. W związku z tym każde dziecko otrzymało balon w kolorze niebieskim. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego dnia.

Czytaj więcej

Spotkanie z ratownikami medycznymi [GALERIA]

Za nami bardzo ważne spotkanie z ratownikami medycznymi, na którym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się, jak pomóc osobie poszkodowanej, co to jest pozycja boczna ustalona oraz wiele innych istotnych informacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania.

Czytaj więcej

Filharmonia Dolnośląska ,,Nutki Patriotki” [GALERIA]

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu wysłuchaliśmy koncertu pt.,,Nutki Patriotki” w wykonaniu Filharmonii Dolnośląskiej, poznaliśmy budowę instrumentów muzycznych oraz mieliśmy okazję zatańczyć poloneza. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Urodziny Wojtka i Alana [GALERIA]

8 listopada grupa ,,Krasnoludków” świętowała urodziny Alana oraz Wojtka. „Przyleciała mała pszczółka, powiedziała jej kukułka, że dziś urodzinki Wasze przyjmij więc życzenia nasze.”  

Czytaj więcej

Urodziny Kamila [GALERIA]

Na początku listopada grupa maluszków świętowała urodziny Kamila. „W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Ci serduszkiem całym dużo zdrowia, sto lat życia, moc zabawek do zdobycia.”

Czytaj więcej

Filharmonia Dolnośląska [GALERIA]

Pod koniec października po raz kolejny zawitała do naszego przedszkola Filharmonia Dolnośląska. Tym razem wysłuchaliśmy muzycznych opowieści o ZIELONYM SKRZACIE i jego skarbach. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia 😀

Czytaj więcej

Urodziny Ani [GALERIA]

25 października w grupie straszaków odbyła się kolejna uroczystość. Tym razem swoje urodziny obchodziła Ania. Poniżej fotorelacja z tego dnia 😀

Czytaj więcej

Pasowanie na przedszkolaka [GALERIA]

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Małych Odkrywcach” odbyła się 24 października. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Krasnoludków”, a następnie z grupy „Tygrysków”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze oraz tańce. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.  

Czytaj więcej

Akcja ,,Psu na budę”

To już III akcja ,,Psu na budę” organizowana przez Schronisko w Dłużynie Górnej. Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w zbiórce potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Serdecznie zachęcamy do pomagania! 🙂 Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie.

Czytaj więcej

Wyjście do biblioteki

Pierwszego dnia października grupa ,,Tygrysków” odwiedziła bibliotekę pedagogiczną. Dzieci wysłuchały różnych bajek m.in. o przygodach Kici Koci i dowiedziały się na czym polega zdrowe odżywianie, jak ważne są witaminy dla naszego organizmu oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do obejrzenia galerii 🙂

Czytaj więcej

Spotkanie z policjantką [GALERIA]

W ostatnim tygodniu września mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Panią policjantkę, która przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniała numery alarmowe. Przedszkolaki również dowiedziały się na czym polega praca policjanta oraz otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania obcej osoby.

Czytaj więcej

Urodziny Kornelii [GALERIA]

We wtorek (24.09) swoje urodziny obchodziła Kornelia z grupy Krasnoludków.   ,,Serdeczne życzonka samego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka, uśmiechu na twarzy i wszystkiego o czym marzysz.”   Z tej okazji zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej

Urodziny Neli [GALERIA]

20.09.19r. świętowaliśmy 4 urodziny Neli. ,,Dzisiaj nawet mały smoczek przyszedł na twój 4 roczek. Przyjmij więc od niego kwiatka na te Twoje 4 latka. Wszystkiego najlepszego!”   Poniżej zdjęcia z uroczystości 🙂

Czytaj więcej

Wizyta Drużyny Kangura [GALERIA]

W pierwszym tygodniu września nasze przedszkole odwiedziła ,,Drużyna Kangura”, która przeprowadziła zajęcia ruchowe. Przedszkolaki doskonale się bawiły, a dodatkowo rozwinęły swoją sprawność fizyczną. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia 😀

Czytaj więcej

Urodziny Blanki [GALERIA]

26 sierpnia w przedszkolu świętowaliśmy 5-te urodziny Blanki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. ,,Niech Ci słonko ciepło gra,Niech Twój uśmiech długo trwa,Nie trać swej wesołej minki,Dziś są Twoje urodzinki! „

Czytaj więcej

Urodziny Szymona [GALERIA]

W poniedziałek w grupie Krasnoludków odbyła się uroczystość z okazji 3-cich urodzin Szymona. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Mały Miś – Kuferek kreatywności [GALERIA]

Zrealizowaliśmy kolejny etap projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem zostało przed nami postawione wyzwanie własnoręcznego stworzenia instrumentów muzycznych i odtworzenie zdjęcia ze znanego dzieciom spektaklu.

Czytaj więcej

Nowa sala sensoryczna [GALERIA]

Od marca możemy pochwalić się nową salą do Integracji Sensorycznej, a w nowoczesne sprzęty przydatne podczas terapii został wyposażony plac zabaw przed budynkiem. Chcecie zobaczyć?

Czytaj więcej

Bal karnawałowy [GALERIA]

Jesteśmy na gorąco po karnawałowym balu. Impreza udała się świetnie, a Wy, drogie Dzieci, wyglądałyście wspaniale. Dziękujemy za fantastyczną wspólną zabawę!

Czytaj więcej

Warsztaty ceramiczne [GALERIA]

Drodzy Rodzicie, w dniach 17 i 24 sierpnia odwiedziła nas wrocławska pracownia Miliblue i przeprowadziła warsztaty ceramiczne o tematyce „Morze”. Dołączamy kilka zdjęć prac naszych Podopiecznych, którzy wspaniale się spisali.

Czytaj więcej

Spotkanie informacyjne

Szanowni Państwo, 23 sierpnia o godz. 16:00 zapraszamy do naszej Placówki mieszczącej się przy ul. Władysława Reymonta 16 w Zgorzelcu na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne.

Czytaj więcej

Pożegnanie przedszkola! [GALERIA]

Szanowni Państwo, w piątek w „Małych Odkrywcach” mieliśmy dużą uroczystość. Nasi 6-latkowie zakończyli przygodę z edukacją przedszkolną i od września zaczną naukę w szkole. 

Czytaj więcej

Urodziny Pani Izy [GALERIA]

Drogie Dzieci, Szanowni Państwo, tym razem obchodziliśmy w „Naszych Odkrywcach” urodziny naszej Pani Przedszkolanki – Izy. Oto, jak uczciliśmy ten dzień.

Czytaj więcej

Urodziny Dawidka i Kubusia [GALERIA]

Drodzy Rodzice, drogie Dzieci, w środę mieliśmy w „Małych Odkrywcach” podwójną uroczystość, obchodziliśmy bowiem urodziny Kuby i Dawida. Przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Bal karnawałowy [GALERIA]

Szanowni Państwo, przedstawiamy kolejną galerię zdjęć. Tym razem z balu karnawałowego, który w naszym  Punkcie Przedszkolnym odbył się 2 lutego. Tego dnia obchodziliśmy też urodziny Filipka.

Czytaj więcej

Wyniki II etapu rekrutacji

Szanowni Państwo, zakończyliśmy II nabór do naszego Punktu Przedszkolnego „Mali Odkrywcy”. Zapraszamy do zapoznania się z listą dzieci zakwalifikowanych.

Czytaj więcej

Urodziny Zosi [GALERIA]

Drodzy Rodzice! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodzonych w naszym punkcie przedszkolnym kolejnych urodzin. Tym razem jubilatką była Zosia.

Czytaj więcej

Wyniki rekrutacji

Szanowni Państwo, zakończyliśmy I nabór do naszego Punktu Przedszkolnego „Mali Odkrywcy”. Zapraszamy do zapoznania się z listą dzieci zakwalifikowanych.

Czytaj więcej

Wydłużamy rekrutację

Drodzy Rodzice! Mamy możliwość przyjęcia jeszcze kilkoro dzieci, w związku z czym przedłużamy zapisy do naszego punktu przedszkolnego „Mali Odkrywcy” do końca sierpnia.

Czytaj więcej