Z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza dzieci z grup „Sówki” oraz „Złote Rybki” odwiedziły Bibliotekę Miejską w Zgorzelcu.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i pracą bibliotekarza. Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wybraną książkę, oprowadziła przedszkolaków po bibliotece oraz opowiedziała o swojej codziennej pracy.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały regały pełne książek i dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki. W dalszej części spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały piękne prace inspirowane światem książek.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz przygotowanie interesujących zajęć!