27 Wrzesień

Muzyka na falach!

skrzypce/saksofon/instr. klawiszowe/obój/saksofon/instr. klawiszowe ================================== Wakacje za nami! Rozpoczynamy nowy rok muzycznych zabaw, jednak pod stopami czuć jeszcze morski piasek, w głowie pojawiają się wspomnienia pięknych widoków... A gdyby tak jeszcze przez chwilę poczuć się jak na wczasach? Zapraszamy na nasze morskie opowieści i przygody pośród fal – również dźwiękowych! Rozwiążemy księżycową zagadkę wielkiego przypływu oraz odnajdziemy skarb ukryty wśród klifów. Dla prawdziwych morskich wilków będzie to nie lada gratka!

18 Październik

Historia zaczarowanych pałeczek

obój/instr. perkusyjne/instr. klawiszowe/skrzypce/instr. perkusyjne/instr. klawiszowe ================================== W filharmonii gwar, w filharmonii tłok i straszne zamieszanie! Czas na kolejny, ważny koncert. Nuty i instrumenty przygotowane, jednak nagle okazało się, że zniknęły wszystkie pałeczki! Jak tu zagrać na bębnach czy dzwonkach, gdy ich brak? Co się stało, że nagle zniknęły? Czy rzeczywiście są takie ważne? Jak sobie poradzimy zokiełznaniem gorących rytmów i czy da się je czymś zastąpić? Zapewniamy, że poszukiwania odpowiedzi będą muzycznie ciekawe!

8 Listopad

Vademecum małego Patrioty

śpiew/skrzypce/puzon/instr. klawiszowe/śpiew/obój/trąbka/instr. klawiszowe ================================== Każdy Polak – mały czy duży – pewne rzeczy wiedzieć powinien. Jako naród mamy swoje symbole – flagę, hymn, godło... A może znajdzie się więcej spraw, które nas łączą? Czy potrafimy się porozumieć, mimo różnic? Czy Smok Wawelski pokocha Syrenkę, a poznańskie koziołki polubią toruńskie pierniki? Czy słony oscypek bez problemów zagości na stole koło słodkich jabłuszek? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w naszej muzycznej opowieści z nutką patriotyzmu i przymrużeniem oka.

6 Grudzień

Muzyka pachnąca choinką

śpiew/flet/obój/instr. klawiszowe/śpiew/altówka/wiolonczela/ instr. klawiszowe ================================= Pod świątecznym stroikiem nastroił się Stroik. Jak zawsze elegancko się przygotował, szybko się rozegrał i chciał już rozpocząć koncert, ale... od czego powinien zacząć? Jak wybrać repertuar, gdy kolęd i utworów świątecznych jest tak wiele? Która melodia będzie najlepiej z nim współgrała i jaki instrument dostroi się najlepiej do jego stroju? W świątecznym nastroju nie czas na rozterki! Pomożemy Stroikowi wybrać odpowiednie dźwięki! Zaśpiewamy, zagramy i dopasujemy wszystko tak, żeby być gotowym na czas – wraz z naszym Stroikiem zapraszamy na klimatyczny Bożonarodzeniowy Koncert!

10 Styczeń

Opowieść o zaczarowanych trzewikach

skrzypce/wiolonczela/instr. klawiszowe/obój/kontrabas/instr. klawiszowe ================================== Od wieków w karnawałowym czasie zabawy taneczne odgrywały bardzo ważną rolę. Każdy kto chciał być szanowany musiał posiadać umiejętność pięknego tańca. Ćwiczono zatem trudne kroczki, wytrwale, aż do zdarcia butów... Były raz jednak takie trzewiki, które się zbuntowały... nie lubiły tańczyć i tańczyć nie chciały! Inne trzewiczki próbowały je przekonać do współpracy... lecz to nic nie dawało! Czy znajdą tancerza, jakich mało? Czy uda się je przekonać do wspólnych pląsów i wreszcie nie będzie żadnych dąsów? Czy w końcu trzewiczki zastukają, radośniej w rytm tanecznej muzyki? Posłuchajcie roztańczonej opowieści przesyconej rytmami z całego świata!

28 Luty

Historia mechanicznej zabawki...

skrzypce/gitara/instr. klawiszowe/obój/gitara/instr. klawiszowe ================================== W pewnym pokoiku od podłogi po sufit odnaleźć można było wiele zabawek – najróżniejsze misie, samochodziki, lalki, klocki... Każda z nich była uwielbiana, a magiczny dotyk dzieci ożywiał je bardzo często. Jednak w dzień żadna z nich nie pokazywała tego, jak wiele ma w sobie życia. Co innego w nocy – wtedy harcowały aż miło! Pewnego dnia w pokoju pojawiły się nowe zabawki – mechaniczne i elektryczne. Grały, śpiewały, chodziły i jeździły zupełnie same. Tradycyjne samochodziki, lalki i ich pozostali współtowarzysze byli przerażeni. Czego mogą się spodziewać po intruzach nieznających zasad zachowania od wieków przekazywanych sobie przez zabawki? Czy te tradycyjne jakoś się dogadają z tymi nowoczesnymi? Dowiemy się z pewnością!

14 Marzec

Opowieść o zaczarowanym kwiatku...

wiolonczela/fagot/ instr. klawiszowe/obój/waltornia/instr. klawiszowe ================================== Przez gęsty las biegła dobra wróżka. Spieszyła się tak bardzo, że nie zauważyła, jak z małej sakiewki, którą niosła, wysypała się odrobina magicznego pyłu. W tym miejscu kiełkowało niewielkie ziarenko, które dzięki magii zmieniło się w piękny, zaczarowany kwiat. Potrafił on czytać emocje każdego, kto się do niego zbliżył ispełniać wszelkie życzenia...oczywiście pod pewnym warunkiem. Co było dalej? Zapraszamy do wysłuchania naszej muzycznej baśni!

18 Kwiecień

Dylu dylu na badylu

obój/fagot/instr. klawiszowe/skrzypce/ klarnet/instr. klawiszowe ================================== Dęte, wydęte a może nadęte? Wydawać by się mogło, że to nic trudnego dmuchnąć i wydobyć dźwięk z fletu czy oboju - czy aby na pewno? Tym razem bohaterem opowieści, którą dla Was przygotowaliśmy będzie mały Zyzio, który wyruszył w podróż przez świat z pewną misją – odnaleźć legendarną, samogrającą fujarkę. Z pozoru proste zadanie okaże się być pełną przygód i niebezpieczeństw przygodą, tym bardziej, że odnaleziony przedmiot wcale nie będzie chciał z Zyziem współpracować...

16 Maj

Opowieść o miłości do śpiewu

sopran/altówka/instr. klawiszowe/mezzosopran/skrzypce /instr. klawiszowe ================================== Była raz pewna artystka. Przyszła wykonać koncert, jednak nie przyniosła ze sobą instrumentu. My znamy już najróżniejsze – większe lub mniejsze, strunowe, dęte, perkusyjne... czy zatem jej instrument gdzieś się zgubił? Nieeeeeeee, ta opowieść będzie zupełnie inna – tym razem przedstawimy Wam historię o głosie – instrumencie, który ma każdy z nas. Ten tajemniczy głos zdradzi swoje najskrytsze tajemnice, chcecie posłuchać?

6 Czerwiec

Pozostaje tajemnicą 😉