O przedszkolu

O przedszkolu

Nasze początki to mały gabinet logopedyczny i rok 1993 gdzie dzięki ciężkiej pracy, oddaniu a przede wszystkim pasji, wiele dzieci bez ograniczeń mogły rozwijać się i osiągać wspaniałe wyniki w nauce oraz innych dziedzinach życia. W kolejnych latach, począwszy od 2011 roku, postawiliśmy na rozwój inwestując w nowoczesne technologie i metody, dzięki którym nasi podopieczni mogą już od najmłodszych lat realizować cele, które zaowocują w przyszłości. W 2017 r. otworzyliśmy Centrum Rozwoju Dziecka z punktem przedszkolnym „Mali Odkrywcy” z myślą, aby dzieci oprócz nauki miały dostęp do specjalistycznych metod, które przez zabawę pozwalają znacząco przyspieszać rozwój.

Sukces tego przedsięwzięcia pozwolił nam w 2018 roku przemianować punkt przedszkolny na pełnoprawne przedszkole niepubliczne oraz dwukrotnie zwiększyć ilość miejsc dostępnych dla dzieci. Zwiększyła się także ilość specjalistów oraz dostępnych terapii.
Sukcesywnie, w bieżącym roku, dzięki pozyskanym funduszom dokształcamy się i zatrudniamy dodatkowych specjalistów. 

Kamienie milowe

1993

Nasz początek to rok 1993 i mały gabinet logopedyczny. Ciężka praca, oddanie a przede wszystkim pasja sprawiły, że wiele dzieci bez ograniczeń mogło rozwijać się i osiągać wspaniałe wyniki w nauce oraz w innych dziedzinach życia.
 

2011

W 2011 r. postawiliśmy na rozwój, inwestując w nowoczesne technologie i metody, dzięki którym nasi podopieczni mogą już od najmłodszych lat realizować cele, które zaowocują w przyszłości.
 

2017

W 2017 r. otworzyliśmy Centrum Rozwoju Dziecka z punktem przedszkolnym „Mali Odkrywcy” z myślą aby dzieci oprócz nauki miały dostęp do specjalistycznych metod, które przez zabawę pozwalają znacząco przyspieszać rozwój.
 

2018

Sukces tego przedsięwzięcia pozwolił nam przemianować punkt przedszkolny na pełnoprawne przedszkole niepubliczne oraz dwukrotnie zwiększyć ilość miejsc dostępnych dla dzieci. Zwiększyła się ilość specjalistów oraz dostępnych terapii.
 

2022

Możemy z dumą powiedzieć, że pomimo iż nie jesteśmy przedszkolem integracyjnym, to aktywnie wspieramy integrację. W naszej placówce liczącej prawie 100 maluszków, oprócz nauczycieli zatrudniamy specjalistów, psychologów, logopedów, terapeutów (SI, fizjoterapeutę, tyflologopedę, oligofrenologopedę, muzykoterapeutę oraz pedagoga zajmującego się edukacją i terapią dzieci ze spektrum autyzmu. Dodatkową pomoc w postaci 2 asystentów dedykowanych dzieciom z niepełnosprawnością pozyskaliśmy,  dzięki naszym staraniom, ze środków z Funduszu Europejskiego.

BUDYNEK Z DUSZĄ, KADRA Z PASJĄ

Centrum zostało otwarte w zabytkowym i charakterystycznym „Małym Budynku” z czerwonej cegły znajdującym się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Reymonta 16 w Zgorzelcu. Jak każdy wiekowy budynek wymagał on dostosowania pomieszczeń do norm wytyczonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny. 

W parze z nowymi salami, Mali Odkrywcy uzbrojeni są w wyspecjalizowanych nauczycieli i terapeutów. Nasze wieloletnie doświadczenie nie powoduje jednak, że stoimy w miejscu i kolejne kursy i szkolenia, w których uczestniczymy, mają zapewnić dzieciom najlepszą opiekę.

Kreatywna zabawa

Aktywna nauka

Innowacyjne zajęcia

Niesamowity plac zabaw