Sale

Sale

Sala Doświadczania Świata - Snoezelen

Stworzyliśmy to miejsce aby dać naszym podopiecznym możliwość poznawania otaczającej rzeczywistości. Taka forma poznania, poprzez stymulację wielu zmysłów: percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej, węchowej i smakowej, przekłada się na wszechstronny rozwój oraz doskonalenie zmysłu równowagi. Cele jakie daje praca z dziećmi w tym pomieszczeniu są liczne i nasza koncentracja skupia się wokół:
  • zwiększenie wrażliwości słuchowej, dotykowej, wzrokowej,  
  • wywołaniu zadowolenia i poczucia bezpieczeństwa, ułatwienie pokonywania lęku,
  • zwiększenie chęci do nawiązywania kontaktu
  • wpływ na rozwój wyższych funkcji – emocjonalnych, społecznych, komunikacyjnych, ruchowych i poznawczych
  • osiąganie stanu relaksacji,
  • rozwijanie spostrzegawczości, uwagi, pamięci sensorycznej,
  • nabieranie świadomości własnego istnienia w przestrzeni,
  • poprawienie orientacji w schemacie ciała oraz w przestrzeni.

Sala Integracji Sensorycznej

Na blisko 70m2 stworzyliśmy dla naszych dzieci przestrzeń wyposażoną w specjalistyczny sprzęt - tak my to widzimy, natomiast one postrzegają to jako niesamowity obszar zabaw i zaskakują nas w swoich interpretacjach co do przeznaczenia rekwizytów. Nadrzędnym celem tego pomieszczenia jest Integracja Sensoryczna czyli wspomaganie procesu podczas którego układ nerwowy odbiera informacje z receptorów wszystkich zmysłów, a następnie przetwarza je w celowym i efektywnym działaniu. Wzmacniając współpracę wszystkich zmysłów i ćwicząc ten proces w bezpiecznej, kontrolowanej przestrzeni pomagamy dzieciom przyswoić napływające informacje ze świata. 

Sala diagnozy i treningu EEG Biofeedback 

Pomieszczenie jest wyposażone w zestaw treningowy i nasze maluchy mogą poczuć się jak astronauci 🙂 W rzeczy samej, to dla nich naukowcy z NASA stworzyli program aby zniwelować stres towarzyszący wykonywanym skomplikowanym czynnością. Na czym to polega? Dziecko, bez użycia klawiatury czy też myszki, gra w różnego rodzaju gry na komputerze nawigując wyłącznie umysłem. Taki trening poprawia koncentrację, uczy panować nad emocjami, podwyższa możliwości poznawcze. Jest szczególnie zalecany dla dzieci z problemami w komunikacji werbalnej, problemem jąkania oraz dzieci z diagnozą ADHD, ADD i Aspergera. 

Sala Treningu RSA Biofeedback

RSA Biofeedback oddechowy uczy prawidłowego oddychania. Może nam się wydawać, że uczenie dzieci oddychania jest jak uczyć rybę pływania - nic bardziej mylnego…no może jeżeli chodzi o rybę 😉 Oddychanie przeponowe skuteczniej dostarcza organizmowi tlenu tak potrzebnemu do prawidłowego funkcjonowania mózgu - naszego naturalnego komputera. Kontrolowanie oddechu - odruchu bezwarunkowego, poprawia funkcjonowanie organizmu od procesów metabolicznych do świadomego działania naszych dzieci.

Sala Lustrzana do zajęć muzycznych

Dobroczynny wpływ muzyki jako metoda stymulowania dziecięcego rozwoju jest udokumentowany i szeroko stosowany jako narzędzie terapeutyczne. Nasza sala wyposażona w pianino, instrumenty muzyczne, nagłośnienie oraz wielkie lustra jest dostosowana do potrzeb najmłodszych, a doświadczony nauczyciel muzyki sprawia, że dzieci nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Gabinet Logopedyczny

Część z nas miała styczność z logopedą w szkole i miejsce to niespecjalnie wydaje się “motywować” do wykonywania często dziwacznych zadań podczas których wydajemy śmieszne dźwięki lub robimy cudaczne miny. Nasz gabinet dostosowaliśmy do “rozmiaru” i preferencji kolorystycznej najmłodszych aby zachęcał do współpracy. Posiadamy bogaty zbiór pomocy i narzędzi logopedycznych. Pracujemy również w oparciu o najnowsze metody w tym komputerowe w zakresie usprawniania zaburzeń mowy i komunikacji językowej. 

Gabinet Tyflologopedyczny

Tyflologopedia jest gałęzią logopedii. Tyflologopeda specjalizuje się w pracy z osobami niewidzącymi lub słabowidzącymi. Zmysł wzroku, niedowidzenie oraz poważne wady wzroku same w sobie nie są przeszkodą w rozwoju mowy. Badania wykazały, że dzieci z zaburzeniami wzroku częściej borykają się z szeroko pojętym rozwojem mowy i opanowaniem języka, orientacją przestrzenną, motoryki małej i dużej i całym rozwojem poznawczym. Posiadamy bogaty zasób pomocy do usprawniania percepcji wzrokowej. 

Gabinet Psychologiczny

Pomieszczenie jest dostosowane do potrzeb diagnostyczno-terapeutycznych i  wykorzystują najnowocześniejsze metody diagnostyczno-terapeutyczne.

O nas

Kreatywna zabawa

Aktywna nauka

Innowacyjne zajęcia

Niesamowity plac zabaw