Zajęcia wokalne - dodatkowe, płatne 10zł
Lekcje wokalu nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci pragnących zostać piosenkarzami. Nauka śpiewu nie tylko trenuje zdolności poznawcze, ale również fantastycznie ćwiczy pamięć, zdolność koncentracji, prawidłowy tor oddechowy, dykcję i oczywiście cały narząd mowy.
Pani Magdalena jest doświadczoną wokalistką i pedagogiem w zakresie śpiewu. Kształciła się między innymi na warsztatach wokalnych u pani Elżbiety Zapendowskiej oraz współpracowała z Opolskim Studiem Piosenki. Jest również laureatką programu “Szansa na sukces” piosenek Eleni. Na co dzień prowadzi lekcje w Domu Kultury w Zawidowie i występuje razem z zespołem Mythos.
Zajęcia Gordonowskie prowadzone w ramach czesnego
Koncepcja umuzykalniania E. E. Gordona opiera się na spostrzeżeniach, jakich dokonał latami obserwując rozwój muzyczny dzieci i porównał naukę muzyki do nauki mowy. Według Gordona dzieci powinny uczyć się muzyki w taki sam sposób w jaki uczą się mowy ojczystej.
E. Gordon wnioskował, iż zdolności muzyczne nie są dziedziczne lecz kształtują się pod wpływem środowiska, w którym dorastamy. Bardzo ważnym w koncepcji umuzykalniania dzieci jest to, aby dzieci dorastały w środowisku wypełnionym różnorodną muzyką, by muzykowały ze swoimi rodzicami od najmłodszych lat. Według Gordona każdy człowiek rodzi się z najwyższym poziomem zdolności muzycznych, który od tego momentu ( od momentu narodzin) obniża się. Obcowanie dziecka z muzyką pozwala utrzymać wysoki próg zdolności muzycznych.
Absolwentka Wydziału Wokalnego o specjalności wokalno-aktorskiej Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu z tytułem licencjackim w zakresie Muzykoterapii na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Dyrygentury, Rytmiki i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej imienia Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończyła szkolenie „Logorytmika – ruch, słuch, słowo” oraz szkolenie z Metody Aktywnego Słuchania Muzyki według Batii Strauss. Uczestniczka warsztatów „Bajkowe nutki” we Wrocławiu, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Monii, doskonalących pracę w systemie kodowania dźwięków Chroma Notes (R).
Rytmika z elementami języka niemieckiego zajęcia prowadzwone w ramach czesnego
Zajęcia z rytmiki są metodą wychowania muzycznego mającą wpływ na ogólny rozwój dziecka. Często nie do końca zdajemy sobie sprawę jakie korzyści dzieci wynoszą z takich zajęć. Zajęcia rytmiczne np. kształtują u dzieci koordynację ruchową poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi, rozwijają słuch muzyczny, pamięć i uwagę słuchową.
W naszej placówce rytmikę prowadzi w twórczej atmosferze Pani Joanna, która pięknie połączyła zajęcia z nauką języka niemieckiego.
Pani Joanna jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem w edukacji muzycznej oraz nauce języka niemieckiego. Prowadzi również Szkołę Muzyczną w Bogatyni.
Zajęcia Taneczne - dodatkowe, płatne 20zł
Taniec oprócz niekwestionowanej frajdy, to przede wszystkim bardzo dobra forma ćwiczeń, wpływająca nie tylko na poprawę gibkości oraz ogólną sprawność ruchową. Wpływa korzystnie na rozwój kreatywności, umiejętności współpracy w grupie. Ponadto dzieci zyskują większość pewność siebie i lepiej radzą sobie ze stresem, rozwijają koordynację ruchowo-słuchową, orientację przestrzenną, kształcą słuch fonemowy. Rozwijają ogólną percepcję słuchową i muzykalność.
Zajęcia taneczne prowadzi Pani Ania Kornecka wychowawczyni obecnej grupy 4-latków. Są to zajęcia dodatkowo płatne. Koszt zajęć 60-cio minutowych to 20zł.