Ćwiczenia korekcyjne

Ruch, rozwój fizyczny, a co z tym się wiąże – gimnastyka, stanowią kluczowe elementy właściwego rozwoju dziecka. Wzmacnianie mięśni ma wpływ na poprawną postawę ciała, natomiast usprawnianie więzadeł i ścięgien zwiększa ich stabilność a tym samym bezpieczeństwo dzieci.

Gimnastyka korekcyjna jest rodzajem ćwiczeń mających za cel profilaktykę i korekcję wad postawy u najmłodszych. Nawyki utrzymywania prawidłowej postawy są kształtowane poprzez wzmacnianie i uelastycznianie konkretnych partii mięśni oraz poprawie ich wytrzymałości.

Fizjoterapeuta nie tylko wspiera rozwój ruchowy dzieci na wszystkich etapach ale przede wszystkim sprawdza czy ten rozwój jest zaburzony. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, określa zakres wady i zaproponuje odpowiedni rodzaj interwencji. 

Pani Agnieszka jest pasjonatką rehabilitacji 🙂 Ukończyła studia Fizjoterapii w Krakowie w Akademii Wychowania Fizycznego. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i kursy (w tym kurs Vojty i NDT Bobath i jest certyfikowanym terapeutą obu metod).  Obecnie jest w trakcie kolejnego kursu z integracji strukturalnej, który umożliwia jeszcze lepszą pracę z ciałem i wyrównywanie posturalne pacjentów). Jako żona i matka 4-ki dzieci zawsze może praktykować zdobyte umiejętności na “domowym materiale” 😉

Od początku istnienia “Małych Odkrywców” wspiera dzieci i ich rodziny w prawidłowym rozwoju.

Galeria wideo

Link do wszystkich nagrań